sobota, 17 stycznia 2015

Trening z Mel B


Melanie Brown sławę zyskała przede wszystkim jako członkini popularnego w latach dziewięćdziesiątych zespołu Spice Girls. Grupa rozpadła się, a piosenkarka zyskała po drugiej ciąży nadprogramowe kilogramy. Chcąc wrócić do dawnej sylwetki, Mel zaczęła regularnie uprawiać aktywność fizyczną: spacerować, biegać; sprawiła sobie także domową siłownię, by trenować każdą partię ciała. By spotęgować efekty i uniknąć niechcianego efektu jo-jo, wprowadziła zmiany w sposobie odżywiania. Je zdrowo, regularnie, a produkty, które wybiera, są naturalne i nieprzetworzona.

źródło: http://odchudzanies2.blog.pl/files/2014/07/mel.jpg
źródło: http://thelazycreative.files.wordpress.com/2013/04/mel-b.jpg

Melanie stała się pasjonatką zdrowego i aktywnego stylu życia. Chcąc wyjść naprzeciw kobietom, które, zmagają się z nadwagą, Mel B nagrała serię krótkich filmików z programami treningowymi. Są one dostępne na DVD, a obecnie także na konsole Xbox i PlayStation. Dostępna w Polsce płyta Mel B - Totally fit zawiera rozgrzewkę, ćwiczenia spalające tłuszcz oraz modelujące problematyczne partie ciała (brzuch, pośladki, nogi, ramiona), a także ćwiczenia rozluźniające. Trenerka wyjaśnia też pokrótce, jak prawidłowo się odżywiać. Wszystkie filmiki, z polską lektorką, można znaleźć na YouTube.

źródło: http://content5.videojug.com/b3/b38510f1-c0a6-1c10-34e7-ff0008cdce27/how-to-get-mel-b-abs.WidePlayer.jpg?v3

Programy treningowe przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Zgodnie z zapewnieniami, pierwsze efekty powinny być widoczne po czterech tygodniach. Zacząć można w każdej chwili, potrzebny jest jedynie strój sportowy i wygodne buty, mata oraz hantle lub zastępczo –  puszki czy butelki z wodą. Ćwiczenia nie są skomplikowane, choć mogą zmęczyć. Można jednak wykonywać je w swoim tempie, powoli, ale precyzyjnie. Angażują one wszystkie mięśnie. Osoby początkujące mogą dla ułatwienia zrezygnować z dodatkowego obciążenia. 

źródło: http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Mel-B-Reveals-Killer-Six-Pack-at-Pool-Party-2.jpg

Melanie jest charyzmatyczną, zabawną i motywującą instruktorką. Podczas każdego programu towarzyszy jej grupa sympatycznych podopiecznych, którzy wykonują ćwiczenia w swoim własnym stylu i tempie. Przez cały czas trwania treningu Mel jest wesoła, szalona i tryska energią. Mobilizuje widzów żartobliwymi komentarzami i uwagami, co daje wrażenie zabawy z koleżanką, a nie tortur surowej wuefistki. Można by się przyczepić, że niedokładnie tłumaczy poszczególne ćwiczenia, ale po kilku treningach i obserwacjach, naśladowanie nie stanowi problemu. Melodia towarzysząca filmom nie jest niestety zbyt pobudzająca, można więc włączyć sobie dodatkową muzykę w tle; donośny głos Melanie trudno zagłuszyć.

źródło: http://idealnyzwiazek.pl/wp-content/uploads/2014/03/melb.jpg

Ja swoją przygodę z  Mel B zaczęłam ponad rok temu. Zachęcona pozytywnymi opiniami o efektach, układałam sobie czterdziestominutowe programy treningowe. Przez pierwsze dni ćwiczenia sprawiały mi trudność, czułam każdy mięsień, pociłam się i nie mogłam nadążyć za poleceniami trenerki. Stopniowo jednak nabrałam wprawy i pokochałam ćwiczenia z Mel. Dzięki nim ciało ujędrniło się, wysmukliło, zwłaszcza mięśnie brzucha ładnie się zarysowały. Ponieważ filmiki są krótkie, można łączyć je i porządkować w dowolnej kolejności, zależnie od potrzeb, nastroju i upragnionych celów. Moimi ulubionymi ćwiczeniami są te angażujące mięśnie brzucha, pośladki (ten trening to mój faworyt!) i pleców. Istotne jest, by każdy trening rozpoczynać od rozgrzewki, a kończyć rozciąganiem. Proponowane przez Melanie ćwiczenia rozluźniające doskonale wyciszają i uspokajają zmęczone ciało i umysł. Ponieważ jej programy treningowe są stosunkowo łatwe, chętnie sięgam po nie, kiedy dopada mnie lenistwo lub po prostu mam ochotę na mniej intensywny wysiłek. Osoby początkujące mogą jednak liczyć na wycisk i litry wylanego potu. Kiedy po kilku miesiącach ćwiczenia przestaną sprawiać trudność, warto sięgnąć po coś o większym poziomie zaawansowania.

źródło: http://cdn.blogs.sheknows.com/celebritypregnancy.sheknows.com/2011/01/get-fit-with-mel_b.jpg

Programy Mel B dostępne na YouTube (można je dowolnie łączyć lub skorzystać z  gotowych, skomponowanych treningów dostępnych w sieci):
rozgrzewka
15 minutowy trening cardio
20 minutowy trening całego ciała
10 minutowy trening ramion
10 minutowy trening klatki piersiowej i pleców
10 minutowy trening brzucha
8 minutowytrening abs
10 minutowy trening pośladków
10 minutowy trening nóg
ćwiczenia rozluźniające i rozciągające
(dostęp z dnia 17.01.2015r.)

7 komentarzy:

 1. U mnie wszytsko zaczęło się od Mel B :) i choć już długo z nią nie ćwiczę to miło wspomniam jej pozytywną energię.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale rzetelny research! :) Pokazuj swój brzuch po tej Mel B;) a kiedy czas na Jillian? :))) Buzii <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z Mel B ćwiczę już 2 tygodnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ćwiczenia z Mel B. :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zastanawiam się w kwestii ćwiczeń od jakiegoś czasu nad takim rozwiązaniem jak Outdoor fitness. Niedawno firma Fitpark postawiła u mnie na osiedlu tak zwaną siłownię plenerową i zastanawiam się aby zaczac z niej korzystać. Waszym zdaniem to dobry pomysł?

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku,
będzie mi niezmiernie miło, jeśli zechcesz podzielić się swoją opinią, sugestią, spostrzeżeniem, wątpliwością!
W miarę możliwości postaram się rzetelnie odpowiedzieć na pytania, wyjaśnić niewyjaśnione, a w skrajnych przypadkach nawet dopowiedzieć niedopowiedziane.