niedziela, 29 marca 2015

Moje zakupy z Tupperware cz. 2

Kilka dni temu zaprezentowałam Wam tutaj pierwszą część moich zakupów z Tupperware. Bez zbędnych wstępów przejdźmy więc do obiecanej kontynuacji poprzedniego postu. Dziś w roli głównej butelki do przechowywania i transportowania wody oraz shakery idealne do miksowania koktajli czy roztrzepywania jajek na omlet.


Butelki - zdecydowałam się na dwie, o różnych objętościach. Pierwsza stanowi ekologiczne rozwiązanie do transportowania wody. Ma wygodny kształt, który dopasowuje się do dłoni i wysokość, która umożliwia przechowywanie w drzwiach lodówki. Nie zajmuje wiele miejsca, dlatego mieści się zarówno w zwykłej torebce, jak i torbie sportowej. Nakrętka wyposażona jest w specjalny uchwyt, dzięki któremu łatwiej odkręcić butelkę. Do wyboru są ładne, radosne kolory i dwa rozmiary: 500 oraz 750 ml - ja zdecydowałam się na tę pierwszą. Polubiłyśmy się na tyle, że już właściwie przed każdym wyjściem z domu (nie tylko na siłownię) zabieram ją ze sobą. Nie muszę martwić się o to, czy gdzieś w pobliżu jest sklep, kiedy zachce mi się pić, o oszczędności nie wspominając. Jej cena katalogowa to 26,90 zł (500 ml) oraz 29,90 zł (750 ml).

Mój drugi wybór to butelka z serii "dla Niego". Stanowi ona uzupełnienie lunchboxa, o którym wspomniałam w poprzednim poście. Jest nowoczesna i bardziej elegancka niż pierwsza butelka, ale nie uważam, żeby była przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. Także bardzo wygodnie trzyma się ją w dłoni, różni się jednak rozmiarem. Jest większa (pojemność 1 litr) i przez to mniej praktyczna w transporcie - nie w każdej damskiej torebce zmieści się z łatwością. Jest to jednak świetne rozwiązanie na siłownię, rower czy rolki, można ją bowiem bez problemu włożyć do plecaka czy większej torby. Posiada wygodny odkręcany dziubek ułatwiający picie oraz bardzo szczelne zamknięcie. Jej cena to 39,90 zł. 


Shakery - w tym wypadku również zdecydowałam się na dwa produkty. Pierwszy z nich to klasyczny shaker o pojemności 500 ml, idealny do przygotowywania odżywek, koktajli czy sosów. Nadrukowana na nim miara jest bardzo pomocna przy odmierzaniu składników. Dodatkowo posiada wiatraczek, który rozbija powstałe grudki. Jest praktyczny, poręczny i lekki. Jego cena katalogowa to 49,90 zł.

Drugi pojemnik o nazwie Mix - Max nie jest klasycznym shakarem, jest bardziej funkcjonalny. Służy przede wszystkim do mieszania składników. Ich precyzyjne odmierzanie ułatwia podziałka co 50 i 100 ml. Doskonale sprawdza się podczas roztrzepywania jajek do omletu lub jajecznicy i miksowania koktajli - produkt wyposażony jest w dwustronne mieszadełko, które lekko rozdrobni miękkie owoce (truskawki czy maliny). Praktyczna przykrywka umożliwia wygodne przelewanie płynów, a do tego zapewnia szczelność. Dzięki temu przygotowany sos czy napój można w Mix - Maxie bez obaw przechowywać w lodówce. Jego pojemność to 750 ml, a regularna cena 59,90 zł.


Aktualny katalog wraz ze szczegółowym opisem, zastosowaniem, zdjęciami i cenami znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Tupperware: www.tupperware.pl

1 komentarz:

  1. Ten carny bidon jest bardzo gustowny z chęcia zabralabym go na siłownie.
    Co do shakerów ten styl kompletnie do mnie nie przemawia. Jest brzydki. Nawet jeśli jest on przeznaczony typowo do sproszkowanych czy odmierzanych rzeczy. Ja bym na niego nie spojrzała, nie za taką cenę. Stosuje standardowy stalowy barmański shaker i sprawdza się w 100%

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku,
będzie mi niezmiernie miło, jeśli zechcesz podzielić się swoją opinią, sugestią, spostrzeżeniem, wątpliwością!
W miarę możliwości postaram się rzetelnie odpowiedzieć na pytania, wyjaśnić niewyjaśnione, a w skrajnych przypadkach nawet dopowiedzieć niedopowiedziane.